Кошничка
 

Продажба и дистрибуција на домашни производи со врвен квалитет

 
 
 

Популарни производи

 
 
 
 
 
 
Маџун Захарчев
 
 
 
 
 
 
400Ден
 
 
 
 
 
 
 
 
Овчо сирење
 
 
 
 
 
 
380Ден
 
 
 
 
 
 
 
 
Мерло Барик
 
 
 
 
 
 
950Ден
 
 
 
 
 
 
 

100% домашно

 
без адитиви или вештачки бои
по традиционални рецепти
 
 
 
 
 
 

За нашата компанија

 
БАКАЛНИЦА е Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители. Сите производи се природни, со богат и уникатен вкус, најчесто правени по стари рецепти пренесувани од колено на колено, но понекогаш се и резултат на вешто експериментирање на наши луѓе посветени на правење кулинарски чуда од локални состојки.
 
 
 
 
Последни написи
Сланинијадата во Качарево (Панчево, Република Србија) има статус на светска гастрономска манифестација затоа што на неа својата сланина ја изложуваат производители од сите краеви на светот. Така посетителите можат да пробаат сланина од Кина, Франција, Германија, Америка, Португалија, Романија, како ...
Прочитај повеќе...
Вчера, во „Александар Палас“, на Салонот на Слоу фуд, сретнавме голем број познајници и производители на преубави домашни производи, а меѓу нив, како нови членови на големото семејство на „Слоу фуд“ и семејството Стојчески.Сашо Стојчески кој од обичен муабет со еден пријател, сосема случајно трна ...
Прочитај повеќе...
Мммм, што е ова, наше е? Тоа е познатото прашање кое го изговараме, сѐ уште со изнанадување, секогаш кога ќе вкусиме некое добро сирење.Изгледа како уште да немаме доволно доверба во нашите производители, во тоа дека тие можат и знааат како да направат добри сирења кои конечно и не личат на некои ...
Прочитај повеќе...