Вранец Барик Картал

Многу темно црвена, скоро црна мистична боја со повикувачки пурпурни нијанси..

интензивно и богато буке од овошно-зачински мириси на сируп од боровници, мелени црвени рибизли и мармалад од шипки елегантно следени од дискретна ванила и црн бибер со благо пецкање на непцата кои пак го најавуваат полното тело и добрата структура со вклопени зрели танини. Вранец што инспирира...за посебни моменти!

Цена: 950.0 мкд

Опис на производот:

Се служи на температура од 16 до 18°C.

Зреено 12 месеци во нови дабови буриња

Вид Црвено суво

Сорта Вранец

Име Вранец Барик 0,75


Берба 2015

Алкохол 15,2 %

Серија 2500 шишиња


Винарија Винарија Картал

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!