Балсамиран јаболков оцет

Цена: 250.0 мкд

Опис на производот:

250мл, стаклено пакување
Опис:
Прекрасен оцет за уживање во и со јадењата. Нашиот овошен оцет од јаболка има нежна киселот која завршува со мека блажина и вкус на јаболко. Повеќе кисел отколку сладок, а сепак одлично избалансиран. Одличен како додаток во различни јадења, салати, чорби, специјалитети…и за многу други сопствени комбинации и тајни семејни рецепти.
Направен е од различни сорти јаболка одгледувани на македонско поднебје.

Рок на траење:
најдобро да се употреби до датумот обележен на пакувањето.

Производител

ДТУ ИА-КРИСТИЈАНА ДООЕЛ Скопје

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!