Каберне Совињон Барик

Каберне Совињон со длабоко темна црвена боја и густа вискозност. Привлечен, волшебно-комплексен мирис на компот од вишни и пасирани капини, а моќно засилен со ароми на стопено темно чоколадо, бибер и тутун. Вкусот е силен и чист со полно робусно тело и кремаста текстура следен од совршени, свилено меки и интегрирани танини.

Цена: 950.0 мкд

Опис на производот:

Врвно Каберне Совињон што создава посебни моменти! Се служи на температура од 16 до 18°C.

Зреено 12 месеци во нови дабови буриња

Вид: Црвено суво

Сорта: Каберне Совињон

Име: Каберне Совињон Барик 0,75
Берба 2016

Алкохол: 14,5 %

Серија: 1500 шишиња


Винарија: Винарија Картал

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!