Мед со тартуфи

Органски мед со црн летен тартуф ( tuber aestivum), кој дава посебен преубав мирис и вкус. Тартуфите се нарендани во мед и во таква форма се одлични за подолготрајна употреба, бидејќи медот е природен конзерванс.

Цена: 1000.0 мкд

Опис на производот:

Медот со црн тартуф може да се користи како и секој друг мед, одличен е како додаток на овошни салати, сирења и деликатеси.

Производот има 225 грама, од кои 30 грама рендан црн тартуф.

Пакување: тегла

Производител: Sasa Truffles

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!