Путер со тартуфи

Црн летен тартуф ( tuber aestivum) 30% и путер 70%.
Путерот со тартуфи е лесен начин да го збогатите секое јадење со автентичен вкус на тартуфи. Се користи со тестенини , јајца, рижото, пуканки, а може и на леб.

Цена: 500.0 мкд

Опис на производот:

Производител Sasa Truffles
Пакување: тегла

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!