Тартуфата

Црн летен тартуф (tuber aestivium) 45%, шампињони 30%, маслинки 20%, екстра девствено маслиново масло, лук и сол.

Цена: 1000.0 мкд

Опис на производот:

Тартуфатата се користи за припремање на ароматични сосови и преливи. Може да се користи на топли тестенини или на свежо подгготвен омлет.

Како и да ја користите, тартуфатата ќе го направи секој оброк деликатесен.

Пакување: тегла
Производител: Sasa Truffles

Контактирајте нѐ

Е-продавница каде што на едно место можете да најдете млечни и месни производи, вина и деликатеси произведени на традиционален начин во домашни услови од мали домашни производители.

Телефон:

+389 75 457 790

Loading
Вашата порака е успешно испратена. Ви благодариме!